Имате 10-ка Квота на денот од сигуриците на ПСЖ, Барса и Ливерпул

Денешните квоти на денот во Sport Life навистина се примамливи и едноставно вреди да се одиграат. Вкупниот коефициент на трите понудени средби е 10.49, а се работи за дуели на кои играат три европски гиганти.

Пари Сен Жермен е фаворит против Ним и домаќините сигурно уште во првото полувреме ќе дадат барем еден гол, а потоа во второто полувреме ќе треба да има барем два погодоци.

Барселона гостува кај Гранада, а каталонскиот гигант треба да влезе во серија триумфи ако сака да се надева дека може да го стигне лидерот Атлетико Мадрид. Освен победа на Барселона, на дуелот против Гранада треба да има од 2-4 погодоци.

Ливерпул не треба да има проблеми на „Енфилд роуд“ против Брајтон. Победата на домаќините не треба да е доведена во прашање, а фаворитот треба да даде барем два погодоци.