Ињаки Вилијамс ја отпиша Севилја од трката за титулата во Шпанија (Видео)

Атлетик Билбао приреди изненадување на „Рамон Санчес Писхуан“, победи со 1:0 и ја остави Севилја да чека втора титула во некој иден период.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *