Иниеста денеска полни 38 години, му честитаа на традиционален јапонски начин (Видео)

Шпанската фудбалска легенда Андрес Иниеста денеска го прославува својот 38-ми роденден, а во клубот каде што настапува, Висел Кобе, имаат интересен традиционален јапонски начин на прослава.

Освен Иниеста, денеска родендени имаа и двајца негови соиграчи, кои исто така добија пити в лице.

Еве како изгледаше забавата на тренинг-центарот на Висел:

- Оглас -

Најнови вести