Интересно, сите пет Квоти на денот имаат ист коефициент

Петте Квоти на денот што ги предлага Sport Life имаат ист коефициент, 2.35, а заедно прават квота од 71.67 и нема натпревари од најсилните лиги поради Светското првенство во Катар кое започнува в недела.

Првиот натпревар што го предлага Sport Life е мечот на еден од фаворитите од сенка на Мундијалот, Белгија, која игра против Египет. Црвените ѓаволи се фаворити на овој меч, а предлогот на Sport Life е да одиграте 1-1&2+.

Фаворит на последниот меч пред настапот на Мундијалот е и Србија, која игра против Бахреин и предлогот е да одиграте на нашиот северен сосед. Коефициентот од 2.35 е за да одиграте 2-2&2+.

Во Холандија се играат натпревари од пониските лиги и Sport Life ви предлага да одиграте на голови на мечот меѓу Ајндховен и Телстар, и тоа да има еден гол во првото полувреме и најмалку три на целиот натпревар.

Во Полска се среќаваат Лехија и Гурњик Забже и тука не се очекуваат голови, па квотата од 2:35 е за играта барем една екипа да не даде гол.

Во последниот меч меѓу Гранада и Албасете предлогот е да одиграте дека ќе има помеѓу еден и три гола во двете полувремиња.

- Оглас -

Најнови вести