Опасно е во Аеродром на дербито МЗТ Скопје – Пелистер – Летаа столици во сериозен инцидент (Видео+Фото)

Втората четвртина на кошаркарското дерби меѓу МЗТ Скопје и Пелистер донесе сериозен инцидент на трибините, а се пресметаа меѓу себе навивачите на двата клуба.

Големиот ривалитет донесе и опасни ситуации во салата „Јане Сандански“, каде што летаа столчиња на трибините во многу сериозен инцидент и ситуација.

Дербито меѓу лидерот Пелистер и шампиoнот МЗТ Скопје почна во 18 часот, но имаше прекин во втората четвртина.

 

- Оглас -

Најнови вести