Ирски клуб од седмата лига со славно име постигна спектакуларен гол од центар што им донесе вреден пехар (Видео)

Ирскиот клуб Бојл Селтик го освои Регионалниот куп, а клучен беше голот постигнат од центар, што комотно може да конкурира за наградата „Пушкаш“ за најубав гол во сезоната.

Го постигна Брајан Мек Крен точно од половина игралиште, а топката во висок лак се спушти во мрежата на противничкиот тим и му донесе победа и пехар на Бојл Селтик.

 

 

- Оглас -

Најнови вести