Ирски навивачи ја слават смртта на кралицата, Англичаните згрозени од морбидноста на песната (Видео)

Навивачите на ирскиот клуб Шамрок роверс, за време на мечот против Ѓургарден од Конференциската лига, со песна ја прославуваа смртта на британската кралица Елизабета Втора.

Верувале или не, фановите на клубот кој летоска играше против Шкупи, пееја: „Лизи е во ковчег“, славејќи ја смртта на кралицата. Ова предизвика многу реакции во јавноста, а се разбира, во нападите предничеа Англичаните, за кои е несфатливо ваквото однесување на навивачите од Ирска.

- Оглас -

Најнови вести