Историја: 14-годишно момче заигра во шпанската лига, првиот кош му беше забивање (Видео)

Багајоко има 14 години и седум месеци, а доби чест да дебитира против Реал Мадрид и да испише историја во шпанската кошарка.

Слични вести...