Историски меч за Монако, обложете се во Sport Life кои кошаркари ќе му ја донесат титулата

Монако води против Асвел Вилербан со 2-1 во финалето на кошаркарскиот плејоф во Франција и вечерва на свој терен има прилика да ја освои својата прва шампионска титула.

Кнезовите се фаворити, ќе имаат поддршка од публиката во преполната сала и не би требало да ја испуштат меч-топката.

За оваа пригода, Sport Life подготви интересна понуда од 11-мина кошаркари за коишто може да погодувате колку поени ќе постигнат. Секако, тука се и останатите стандардни игри кои ги има на сите кошаркарски мечеви во понудата.

Лидер на Монако е американскиот бек Мајк Џејмс, кој дојде од НБА-тимот Бруклин нетс со цел да му помогне на тимот од Монте Карло да испише историја. Хендикеп границата за Џејмс е поставена на 17,5 поени.

Завчера на третиот меч, кој Монако го доби со 83-80, Џејмс имаше 16 поени и 10 асистенции.

- Оглас -

Најнови вести