Италијанскиот Суперкуп се враќа на Чизмата по две години

Италијанскиот Суперкуп по две години пауза повторно ќе се игра на Чизмата, откако претходните две изданија се одржуваа во Саудиска Арабија.

За престижниот трофеј ќе се борат шампионот Јувентус и освојувачот на Купот Наполи, па така Елиф Елмас ќе атакува на втор пехар во својата кариера со екипата која ја предводи Џенаро Гатузо.

Натпреварот е закажан за 20 јануари 2021 година, а ќе се одржина стадионот на Сасуоло, „Мапеј“.

- Оглас -

Најнови вести