Италијанците ќе грмат при химната, Шпанците се крстат во Мората

Специјалниот сингл на Sport Life за дуелот на Шпанија и Италија вечерва од 21 часот, нуди огромен број на игри и опции за обложување, а во игрите повеќето ја фаворизираат Шпанија за чија победа квотата е помала отколку за победа на Аѕурите.

Алваро Мората е кандидат број 1 за прв стрелец на мечот, тој беше реализатор на првиот гол за Шпанија и во првото коло.

Квотата дека ќе има автогол е 8.00, а дека првиот гол ќе биде автогол, квотата е дури 20.0. Нешто подобри се шансите да има пенал за Шпанија отколку за Италија, Италијанците се поблиску до црвен картон отколку Шпанците, а има и уште многу игри на кои мoже да се обложите во Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести