Ива Младеновска дебитираше во ракометната Лига на шампиони

Македонската ракометарка Ива Младеновска, денеска за првпат беше во составот на француски Брест Бретањ на меч од женската Лига на шампиони.

Брест го победи Савехоф со 28-23, и на едно коло до крајот на групната фаза, се задржа на четврто место во групата А, што значи место во осминафиналната фаза.

Младеновска влезе во игра во финишот, и имаше еден шут кон противничкиот гол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести