Избор за сечиј вкус: Зголемени квоти на 68 игри во Супер типот на Sport Life (Фото)

Нови 16 натпревари се дел од понудата со зголемени квоти на Sport Life, Супер типот. Од нив 13 се фудбалски, а по еден натпревар е од хокејот, ракометот и тенисот.

Првиот натпревар започнува веќе во 13 часот, што значи дека треба да побрзате и да ги посетите уплатните места на Sport Life што е можно побрзо, бидејќи потоа има натпревари и од 14 и од 14:30 часот.

Во Супер типот има зголемени квоти на вкупно 68 игри, што е одлична можност за зголемени добивки на вашите тикети.

Фудбалската понуда ја сочинуваат натпревари од Шкотска, Англија, Холандија, Словенија, Германија, Белгија, Данска, Шпанија, Швајцарија, Турција, Франција, Италија и САД. За разлика од фудбалот, понудата од другите спортови е еден меч од чешкото хокеј првенство, еден ракометен меч од квалификациите за женското ЕП, како и еден тениски натпревар.

- Оглас -

Најнови вести