Изгледа неверојатно – Монако го претстави новиот тренинг-комплекс вреден 55 милиони евра (ВИДЕО)

Монако изминатава деценија е еден од најдобрите клубои за создавање млади и квалитетни фудбалери, а доказ за тоа се и продажбите коишто се случуваат во сезоните наназад.

По тој повод, тимот од Лига 1 реши да ја подобри инфраструктурата и вложи 55 милиони евра за нов тренинг-комплекс, којшто изгледа неверојатно.

Монако само од продажбата на Килијан Мбапе во ПСЖ заработи 185 милиони евра, па може да се каже дека парите за овој тренинг-комплекс се исплатени.

- Оглас -

Најнови вести