Изразот на лицето на Хари Кејн кажува многу за елиминацијата на Баерн Минхен од ЛШ (Видео)

Хари Кејн, репрезентативецот на Англија, во својата кариера има постигнато над 400 гола, но сè уште нема освоено трофеј. За Тотенхем на 435 меча постигна 280 гола, за репрезентацијата на Англија на 89 натпревари стрелаше 62-пати, додека за Баерн Минхен има 44 гола на 45 натпревари.

Сепак, се чини елиминацијата од Реал Мадрид најтешко му падна токму нему бидејќи кога се селеше од Тотенхем во Баерн Минхен, изјавуваше дека си оди за да освојува трофеи, но и оваа сезона за него нема да има трофеј.

https://twitter.com/footballontnt/status/1788324401764540908?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1788324401764540908%7Ctwgr%5E485a9ace9f2014b3746f6c0f0838b5777abe45c4%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fsport%2Fclanak%2Fpogledajte-lice-kanea-nakon-ispadanja-iz-lige-prvaka-jos-nikad-nije-osvojio-trofej%2F2563497.aspx

Баер Леверкузен веќе е шампион на Германија, па Баерн Минхен по 11 сезони остана без трофејот во Бундеслигата. „Баварците“ се елиминирани од Купот на Германија, а сега испаднаа и од Лигата на шампионите.

Хари Кејн слободно може да се прогласи за најдобриот светски фудбалер кој нема освоено ниту еден трофеј во својата кариера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести