„Јако“ плаќа најслабо – Македонија има договор за багатела, на врвот е селекцијата што ја нокаутиравме во март (Фото)

Фудбалската федерација на Македонија инкасира само 465 илјади евра годишно од договорот со германскиот производител на опрема, а најдобар дил имаат Германците.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *