Јамал дочека реванш, по мечот имаше провокативна порака за Рабио (Видео)

Ламин Јамал беше прогласен за најдобар играч на вечерашното полуфинале на ЕП, на кое со прекрасен гол влезе во историјата и го најави пресвртот против Франција.

На крајот од мечот 16-годишникот го прослави пласманот во финалето со гест кон камерата и велеше „зборувај, зборувај“, а се знае и кому му беше посветена оваа порака, до Адриен Рабио.

Рабио пред полуфиналето изјави:

„Јамал одлично се справува со притисокот. Тој има многу квалитет. Наше ќе биде да го ставиме под притисок, да не му дозволиме да биде мирен и да му покажеме дека за да игра во финале, ќе мора да направи многу повеќе отколку што направил досега“.

- Оглас -

Најнови вести