Јамал и лани даде ист ваков гол, и повторно во полуфинале против Франција (Видео)

Само пред една година, на Европското првенство за фудбалери до 17 години, во полуфиналето играа Шпанија и Франција, а Ламин Јамал постигна гол кој е речиси ист како овој денешниот, со кој влезе во историјата на европскиот фудбал како најмлад стрелец на европските шампионати.

Младата ѕвезда вечерва даде прекрасен гол против Франција за изедначување на 1-1 и го најави пресвртот на Црвената фурија за пласман во финалето на ЕВРО 2024.

Пред една година, на јуниорското ЕП, Јамал и младите Шпанци беа поразени од Франција, но Јамал даде феноменален гол. Вечерва тој им се одмазди на Французите.

Погледнете каков гол лани даде Јамал против Франција:

 

- Оглас -

Најнови вести