Јамал: Никогаш не би играл за Реал Мадрид! (Видео)

Најмладиот фудбалер на ЕВРО 2024, Шпанецот Ламин Јамал, даде интервју кое стана многу гледано поради некои од неговите одговори.

Јамал, меѓу другото, кажа и дека Лионел Меси е најдобар на сите времиња, но дека повеќе сакал да го гледа Нејмар како игра отколку Меси.

Младиот крилен играч доби прашање и колку се чувствува „куле“ (навивач на Барселона) од 1 до 10, а тој кажа „10“. Следуваше прашање: „Дали си од оние кои велат дека никогаш нема да играат за Реал Мадрид?“

Јамал одговори кратко и без размислување: „Да“.

- Оглас -

Најнови вести