Јанис постигна 54 поени, но ѝ ја подари победата на Индијана (Видео)

Јанис Адетокумбо постигна сезонава рекордни 54 поени, но Милвоки го чинише победа на мечот против Индијана пејсерс. Средбата заврши 126:124 за Индијана, а Јанис при резултат 122:122, продаде два напади.

Милвоки, кој играше без Дамијан Лилард, имаше негатива од 18 поени во првата четвртина, додека во последната имаше предност од 10 поени, но на крајот остана без победата.

Одличен кај Индијана беше Тајрис Халибартон со 29 поени и 10 асистенции.

Атланта хоукс во драматичен меч кој се играше во Мексико сити го совлада Орландо меџик со 120:119 благодарение на тројката на Дежонте Мареј на половина минута пред крајот на мечот.

Орландо во последниот напад имаше можност да победи, но Паоло Банкеро не беше прецизен. Најдобар кај Атланта беше Тре Јанг со 41 постигнат поен, додека Џејлен Сагс со 21 поен ја предводеше листата на стрелци кај Орландо.

 

- Оглас -

Најнови вести