Јокиќ на плус поени може да биде добар избор за обложување за вечерва (Фото)

Од десетте натпревари кои вечерва после полноќ се играат во НБА лигата, најинтересен е оној во Денвер, каде ќе гостува Мемфис гризлис, и тоа ќе биде дуел на двата најдобри тимови во Западната конференција во моментов.

За Гризлис проблем е неиграњето на единствениот вистински центар кој го имаат, Стивен Адамс, тоа ќе значи олеснета задача за Никола Јокиќ кој ќе биде чуван од пониски противници.

Србинот сезонава на мечевите во Денвер во просек има трипл-дабл и дава по 24,9 поени по меч, а во обложувалниците Sport Life границата е поставена на 23,5.

Изборот на игри во Sport Life е голем, како и понудата за поени на играчи.

- Оглас -

Најнови вести