Јокиќ не „лумпува“ сам, друштво му прави соиграч од Денвер (Видео)

Никола Јокиќ одлучи летово да не игра за Србија на Светското првенство кое во моментов се игра во Јапонија, Индонезија и Филипини и своето време да го мине забавувајќи се во родниот Сомбор.

Неодамна беше виден како „лумпува“ на концерт на Цеца, а потоа и како со дувачки оркестар се забавува по улиците и го стопира сообраќајот.

Од новите снимки кои се објавени, се гледа дека друштво му прави неговиот соиграч од Денвер, Крег Гордон, кој заедно со Јокиќ ужива во одморот.

- Оглас -

Најнови вести