Јувентус победи, а Алегри збесна како никогаш досега (Видео)

Јувентус се пласира во четвртфиналето од Лигата на Европа откако со 2:0 победи на гости кај Фрајбург. Старата дама се радуваше, но нивниот тренер Масимилијано Алегри во еден момент од мечот покажа колку беше нервозен.

По една лошо одиграна акција на фудбалерите на Јувентус, Алегри едноставно збесна и италијанскиот стратег дозволи да го види фудбалската јавност во улога во која ретко кога може да биде виден.

 

- Оглас -

Најнови вести