Како Бускетс замислува идеален фудбалер: лева нога Меси, интелигенција – јас!

Играчот од средниот ред на Интер Мајами, и некогашен светски и европски шампион со шпанската репрезентација, Серхио Бускетс, го состави својот идеален фудбалер.

За Бускетс кој има 35 години, идеален играч изгледа вака:

„Левата нога на Меси. Десна нога – Иниеста. Брзина – Дембеле. Сила – Пујол. Страст – Страст – Серхио Рамос. Интелигенција јас (се смее)“, рече Бускетс.

- Оглас -

Најнови вести