Како изгледа еден ден на фудбалер во Премиер лигата? (Видео)

Џејмс Мадисон веќе неколку сезони заедно со Џејми Варди е еден од најдобрите играчи во тимот на Лестер.

Англискиот фудбалер на својот профил на социјалните мрежи објави видео за тоа како поминува еден ден на фудбалер во Премиер лигата. Почнувајќи од утрото и што да се облече, преку целото време поминато во тренинг-кампот, сè до враќањето дома.

- Оглас -

Најнови вести