Како загревање за Мундијалот одиграјте Квоти на денот по стариот штос со три натпревари (Фото)

Квотите на денот на Sport Life за денеска потсетуваат на минатите времиња кога имаше само три натпревари во различни комбинации, а така е и сега.

Наместо пет, денеска има три фудбалски дуели, а заедно на тикет прват вкупен коефициент од 10,16 во Sport Life.

Во Англија денеска ќе се игра фудбал во пониските лиги, а прв предлог со Квоти на денот е да се одигра 1-3I&1-3II на дуелот меѓу Барнсли и Милтон Кејнс донс во Лига 1.

Турција и Чешка ќе играат пријателски меч во Газијантеп, а може да има голови во дуел на две солидни репрезентации.

Предлог со Квоти на денот е да се типува 1+I&3+, a коефициентот е 2.20, односно е ист како за претходниот меч.

Последниот пар за денешните Квоти е фудбалскиот пријателски меч меѓу Шведска и Алжир во Малме.

Предлог е да се одигра 1Х&1+ прво со коефициент 2.10.

Сите три натпревари стандардно можат да се одиграат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат со сите останати игри во богата понуда со билтенот и дневниот додаток на обложувалницата.

 

- Оглас -

Најнови вести