Каков хит: Роналдо се нуди на екипи откако стана слободен играч, му се јави и хрватски прволигаш

Досега сите очи се вперени кон Катар, каде што се игра Светското првенство. Главна вест вчера беше таа дека Кристијано Роналдо повеќе не е фудбалер на Манчестер јунајтед и е слободен во потрагата по новиот клуб.

Португалецот и Манчестер јунајтед вчера се договорија за раскинување на договорот. Роналдо долго време бараше начин како да си замине од Манчестер јунајтед и тоа конечно му успеа со интервјуто со познатиот новинар Пирс Морган, во кое ги критикуваше и клубот, и тренерот и челниците, како и соиграчите.

Денеска главно прашање е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата, се споменуваат неколку екипи, но желбата на Португалецот е сезоната да ја доигра во екипа што настапува во Лигата на шампионите.

Денеска вистински хит е твитот на хрватскиот прволигаш, кој му испрати порака на Роналдо. Локомотива Загреб го контактираше Роналдо со кратка порака на „Твитер“, која предизвика смешни реакции.

Секако, хрватскиот тим со овој потег сакаше да се пошегува со фудбалските фанови.

- Оглас -

Најнови вести