Каков менталитет, Ѓоковиќ со пресврт од 0-2 до 3-2 до историска победа и титула на Ролан Гарос

Новак е невозможно да загуби три сета на еден меч, оди по стапките на Штефи Граф, која во 1988 година ги освои сите четири гренслема, а беше и олимписка шампионка.

Слични вести...