Каков начин да се прослави Нова година – За Де Розан не е проблем да го победи времето со тројка на една нога (Видео)

Демар Де Розан е големо засилување за Чикаго булс, а ноќеска приреди спектакл во последните секунди со шут на една нога за победа против Индијана пејсерс.

Ол-стар кошаркарот на Биковите имаше трпение до последен момент и погоди тројка за победа со звукот на сирената и тоа на една нога.

https://twitter.com/NikolaVucevic/status/1477046077715103745?s=20

Чикаго со последните поени на својата нова ѕвезда ја победи Индијана со 108:106

 

- Оглас -

Најнови вести