Каква бомбетина на Балотели, Јаховиќ и другарите гледаа немоќно (Видео)

Адана Демирспор води со 1-0 по првото полувреме на гостувањето кај Гезтепе, а голот беше дело на Марио Балотели. Италијанецот постигна феноменален погодок кој вреди да се види.

Во вторите 45 минути се чека одговор од домашните, во чиј состав е македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ.

https://twitter.com/i/status/1475093767803781123

- Оглас -

Најнови вести