Какви малери: Во квалификациите имаа гол-разлика 14-0, а останаа без место на СП

Никој во светот нема дадено толку многу голови во квалификациски циклуси, а никогаш да не бил учесник на Мундијал.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *