Калабалак беше за пеналот на Рома, Мхитаријан играше со рака, па Абрахам му посмета на Верету (Видео)

Вистински калабалак имаше во финишот на првото полувреме на мечот меѓу Јувентус и Рома, а гостите промашија пенал за израмнуваење на 1:1.

При акцијата за пеналот во 44-тата минута, Волчицата постигна гол, но беше оправдано поништен. Судијата Даниеле Орсато судеше прекршок над Тами Абрахам за пенал, а потоа Мхитаријан со рака ја удри топката пред таа да зварши во мрежата на Јувентус.

Потоа Абрахам и Верету се скараа кој ќе го изведе пеналот, ситуација што го изнервира и Жозе Мурињо, а најлошото сценарио за Рома беше утката на Верету од белата точка.

Шченсни му го одбрани пеналот на францускиот интернационалец, а виновник беше и Абрахам, кој бараше да го шутира пеналот за Рома.

Целата ситуација од 44-тата минута можете да ја погледнете ОВДЕ.

Јувентус претходно во 16-тата минута од мечот поведе со чудниот гол на Мојзе Кен. 

- Оглас -

Најнови вести