Калафјори прегрме неверојатни искушенија и блеска против Јувентус во дебито за Рома (Видео)

Тинејџерот го игра првиот сениорски меч, постигна и страшен гол против шампионот што беше поништен, но за него е важно што ги демантираше сите по најавите дека нема да може да игра фудбал

Слични вести...