Камбек на Манасков и на Георгиевски – Кирил Лазаров го објави списокот со 23-ца ракометари за двомечот со Данска

Новиот селектор со проверени сили ќе се обиде да ја изненади ракометната велесила на 11 март во Скопје и три дена подоцна во Алборг.

Слични вести...