Канада го има фудбалскиот Болт – Погледнете колку е брз (Видео)

Канаѓаните во бурен меч со инцидентни ситуации ја победија Панама, а клучниот гол за пресврт е благодарение на упорноста и брзината на играчот на Баерн.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *