Кантона ги налути Шпанците: Мундијалот во 2010 година го освои Каталонија! (Видео)

Славниот француски фудбалер Ерик Кантона, кој е познат и по скандалите кои ги правеше за време на играчката кариера, па и подоцна, повторно се најде во центарот на вниманието со провокативна изјава која налути и навреди милиони Шпанци.

„Каталонија го освои Светското првенство во 2010 година. Имавте десет играчи од Барселона. Моите дедо и баба се од Каталонија, пребегнаа во Франција во 1939 година за време на шпанската граѓанска војна“ – рече Кантона.

- Оглас -

Најнови вести