Ќе биде лудо, Олимпијакос ја прегази Астон вила и ќе игра во сонуваното финале во Атина

Олимпијакос успеа во својата мисија, неочекувано, но според прикажаното, заслужено ја елиминира Астон вила и ќе игра против Фиорентина во финалето на Конференциската лига во Атина, на стадионот на АЕК, кој е само на 15 километри оддалеченост од стадионот на којшто Олимпијакос ги игра своите средби.

Ајуб Ел Каби беше двоен стрелец во вечерашната победа од 2-0 и јунак на пирејските Црвено-бели. Ел Каби е прв стрелец во Конференциската лига сезонава дури со 10 гола на осум меча. Тој на двата меча против Астон вила во полуфиналето постигна вкупно дури пет гола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести