Ќе биде тешко да се одбере еден фаворит – Четирите најпопуларни спортови ги има во денешниот Супер тип

Новите 16 натпревари од редовната рубрика на Sport Life, Супер тип ни ги носи четирите најпопуларни спортови: фудбал, кошарка, тенис и хокеј, со згоолемени квоти за уште поголеми добивки.

Првата средба се игра од 12:30 часот, каде што Диего Шварцман ќе го пречека Миомир Кецмановиќ на АТП-турнирот во Рим, а квотата за триумф на Аргентинецот изнесува 1.77.

Валенсија и Бетис ќе водат голема битка во Ла Лига, а на гостите им е потребен триумф за да останат во битката за пласман во топ четири, а ако и вие сметате дека ќе триумфираат, Супер типот нуди квота од 2.31 или пак за Т22+ имате 2.22.

Баерн Минхен ќе ја пречека Алба Берлин во големото кошаркарско дерби во Германија, кое одлучува за првото место во регуларниот дел од сезоната. Коефициентот за триумф на Баварците изнесува 1.78.

Натпреварите од плејофот во НХЛ-лигата се навистина супер возбудливи, а таква ќе биде и средбата меѓу Едмонтон ојлерс и Лос Анџелес кингс, каде што за домашна радост има квота од 1.91.

- Оглас -

Најнови вести