Ќе има ли Летни олимписки игри во зима – МОК размислува за одложување на игрите во Токио

Во консултации со јапонската влада, Меѓународниот олимписки комитет размислува за одложување на ЛОИ во Токио додека не стивне епидемијата од коронавирусот во Азија.

Слични вести...