Ќе има спектакл: Меси против Роналдо еден против друг во февруари во Ријад!

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо,попладнево сподели сензационална информација дека во февруари следната година во Ријад ќе се случи спектакл. Пријателски натпревар ќе одиграат екипите на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, Ал-Наср и Интер Мајами. Дуелот на веројатно двајцата најдобри фудбалери во историјата ќе биде нивен 37-ми меѓусебен, но веројатно и последен пред да заминат во фудбалска пензија.

Кристијано Роналдо има 38 години, додека Лионел Меси е две години помлад и двајцата се пред крајот на својот фудбалски пат. Досега одиграле 36 меѓусебни натпревари, на кои Аргентинецот излегол како победник на 16, додека 11-пати се радувал Португалецот.

- Оглас -

Најнови вести