Ќе има тениски и фудбалски возбудувања, зголемени квоти на Реал, Сити, но и на дуели од Чешка, Швајцарија и Холандија

Фудбалот и тенисот доминираат во денешната понуда од Супер типот, но има зголемени квоти и на мечеви од останатите спортови. Загревањето е со неколку тениски пресметки, на кои коефициентите за победа на фаворитите се движат од 1.55 до 1.68.

Потоа следуваат фудбалите, а први на менито се два меча од Чешка и два дуели од Швајцарија и на сите четири, домаќините се фаворити за победа, а тоа се Млада Болеслав, Спарта Прага, Грасхоперс и Базел.

Од големите фаворити кои играат денеска, Манчестер сити да победи во Лондон против Тотенхем е со квота од 1.45, а најголема сигурица е „единицата“ на Реал Мадрид против Алавес.

Понудата се затвора со две пресметки од НХЛ шампионатот во хокеј во САД. На Флорида и Едмонтон се зголемени „кецовите“ и изнесуваат 1.92, односно 1.90.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести