Ќе ѝ „пушти“ ли Старата дама на Џенова да победи?

3002 Интер – Емполи (18:45 ч.)

Интер едноставно не смее да загуби ниту еден бод до крајот на првенството, а реално Емполи е ривал кој нема многу мотиви за игра затоа што е спасен од испаѓање. Нераѕурите се најдобар тим на домашен терен во Серија А, а во последните девет меча против Емполи секогаш се радувале на триумф.

Нема дилема дека домаќините ќе победат, но во овој случај може да се одигра на голови.

Предлог тип: 1-3 I & 1-3 II (1.76)

 

3003 Џенова – Јувентус (21 ч.)

Јувентус веќе го обезбеди местото во Лигата на шампионите и едноставно Старата дама формално ќе ги одигра овие три меча. Џенова е еден од клубовите со најголема традиција во Серија А и не ретко се случува во последните кола да се избори за опстанок.

Моментно Џенова е на претпоследното место на табелата со 25 бодови, додека Салернитана, која е на позиција за опстанок, има 29 бодови, што значи дека домаќините мора да освојуваат бодови.

Џенова на 12 од последните 13 мечеви игра со 0-2 голови, а дури деветпати било 0-1 голови.

Предлог тип: 0-2 голови (1.81)

 

1801 Бохум – Арминија Билефелд (20:30 ч.)

Бохум го има третиот најслаб напад во Бундеслигата, но сепак веќе има обезбедено опстанок, за разлика од Арминија Билефелд. Во последните пет меѓусебни дуели, Арминија нема пораз од Бохум, а овојпат гостите ќе мора да тргнат во напад и да се надеваат да освојат поени ако сакаат да го стигнат Штутгарт, кој е позиција пред нив.

Предлог тип: Х2&1-3 (2.75)

 

1603 Шарлроа – Генк (20:30 ч.)

Домаќините имаат многу повредени играчи и едноставно се далеку од трката за излез во Европа. Генк има четири победи по ред во белгиското првенство и четири победи во последните пет средби со Шарлроа.

Едноставно, формата, традицијата и моменталната ситуација на табелата е на страната на гостите.

Предлог тип: 2 (2.20) – Квота од Супер тип

 

1275 Дери сити – Бохемијанс (20:30 ч)

Дери сити е најдобриот тим во Ирска сезонава и со 28 дадени гола на 13 меча е најефикасната екипа. Бохемијанс игра променливо, а кога играат овие два клуба, головите се како загарантирани.

На последните шест меѓусебни дуели било гол-гол, што значи дека и вечерва може да очекуваме погодоци.

Предлог тип: ГГ3+ (2.60)

- Оглас -

Најнови вести