Ќе се игра ли некогаш? Де Лаурентис бара ново одложување на мечот Јувентус – Наполи

На сопственикот на Наполитанците не му одговара датумот 17 март за одигрување на дербито што оригинално беше на распоред во октомври лани.

Слични вести...