Ќе сервираат ли Синер и Руне елиминација на Ѓоковиќ?

Загубениот сет на Новак Ѓоковиќ против Хуберт Хуркач најдобриот светски го доведе тенисер во ситуација да стравува за пласманот во полуфуналето на завршниот Мастерс кој се игра во Торино.

Веќе ништо не зависи од Новак, препуштен е на судбината и чесноста на Јаник Синер. Италијанецот Синер веќе е полуфиналист и можеби нема да биде мотивиран против Холгер Руне. На Руне му треба победа за да оди понатаму и да испадне Ѓоковиќ.

На Руне и Синер им одговара да го елиминираат Ѓоковиќ, кој е главен фаворит за титулата и ако Синер загуби, би имал поголеми шанси за титула отколку ако Новак остане на турнирот.

- Оглас -

Најнови вести