Кевин Дурант навиваше за нив, па Монако се избори за мајсторка против Олимпијакос (Видео)

Баерн Минхен и Монако се изборија за мајсторки во четвртфиналните серии од Евролигата, откако вечерва го одбранија домашниот терен.

Баварците ја совладаа Барселона со 59-52, и петтиот меч во Каталонија ќе решава за патникот на фајнал-форот во Белград, а Монако славеше минимално против Олимпијакос со 78-77 за 2-2 во победи.

На трибините во салата во Монте Карло беше НБА ѕвездата Кевин Дурант. Тој дојде да го гледа неговиот пријател Мајк Џејмс, и беше задоволен од виденото.

- Оглас -

Најнови вести