Кикс на одбраната за ерупција на синиот дел од стадионот во Севилја: Ренџерс води 1:0 (Видео)

Глазгов Ренџерс чека точно 50 години да се израдува на европски трофеј, а сега овој шкотски гигант е чекор поблиску до тоа, откако поведе со 1:0 против Ајнтрахт Франкфурт, во финалето на Лигата на Европа.

Се играше 57 минута, кога одбраната на Ајнтрахт не реагираше најдобро, Арибо тоа го искористи и излезе сам пред голманот Трап и успеа да постигне гол.

https://twitter.com/i/status/1527022537040924673

- Оглас -

Најнови вести