Кил се извлече во Битола, Еурофарм Пелистер оди по изненадување во Германија (Фото)

Актуелниот ракометен шампион на Македонија, Еурофарм Пелистер, денес во Германија ќе го одигра 12-тиот натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона, и тоа против Кил, екипа која во финишот се извлече во Битола и победи со 20-23.

Добрата игра на битолчани на првиот натпревар против Кил дава надеж дека може да дојдат до изненадување, но квотите во Sport Life велат дека домашните се апсолутни фаворити со квота од 1.05. Сензација и победа на Еурофарм Пелистер има квота од 17.8, додека за нерешено квотата е уште поголема, дури 22.

Очекувањата се дека поразот на битолчани треба да биде околу 10 разлика според основниот хендикеп во Sport Life, кој е 9,5 гола.

Денес низ Европа се играат вкупно четири натпревари од групната фаза на Лигата на шампионите и на сите дуели фаворити се домашните екипи. Комплетната понуда за ракометната Лига на шампиони во Sport Life може да ја погледнете на следниов ЛИНК.

Одлична е понудата во Sport Life и кај ракометарите за најпопуларната игра „плус-минус“ голови. Тројца ракометари на Еурофарм Пелистер се во оваа понуда, Радивојевиќ, Борзаш и Пешевски, и за сите основната граница е 3,5 гола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести