Кирјос распука по колегите: Ѓоковиќ има опсесија сите да го сакаат, а Надал е лузер што не трпи порази

Во интервју со новинарот Бен Ротенберг, контроверзниот австралиски тенисер без влакно на јазикот проговори за маните и добрите страни на ривалите и најголемите светски тениски ѕвезди на денешницата.

Слични вести...

1 Response

  1. 17.05.2019

    […] Без влакна на јазикот, Кирјос во едно интервју „плукаш…, па и Вердаско. Неговото дивеење на терените мораше да го прокоментира Тони Надал, поранешниот тренер на Рафа и негов вујко. […]