Кјелини: Утрешната победа над Интер ќе му ја посветиме на Кјеза

Капитенот на Јувентус, дефанзивецот Џорџо Кјелини, се надева дека Старата дама утре против Интер ќе го освои италијанскиот Суперкуп и победата ќе му ја посветат на повредениот Федерико Кјеза, за кого оваа сезона е завршена.

„Многу ми е жал за Кјеза. И мене пред две години ми се случи иста таква повреда. Разговарав со него, ќе му треба нашата поддршка во следните месеци. Се надевам на победа која би му ја посветиле нему“, вели Кјелини.

- Оглас -

Најнови вести