Кливленд го брани домашниот терен против Бостон, Далас во поход на два разлика (Фото)

Конференциските полуфинални натпревари од НБА-лигата продолжуваат со два интересни меча. Кливленд ќе се обиде да го одбрани домашниот терен и да ја израмни серијата против Бостон на 2-2. Сепак, најдобрата екипа во регуларниот дел е голем фаворит со квота од 1.31, додека победата на домашните има квота од 3.70.

На вториот меч, Далас ќе се обиде со домашна победа да зголеми на 3-1 во серијата против Оклахома, а квотата за такво нешто им е 1.82, додека „двојката“ има квота од 2.00.

Богатата понуда на Sport Life содржи околу 370 игри за натпреварите од НБА-лигата, а тука се и игрите на „плус-минус“ поени, асистенции, скокови, но и збир од сите три. Комплетната понуда може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести